strony internetowe
bezpieczeństwo systemów informatycznych

Copyright | ©2020  Projekt i wykonanie

bezpieczeństwo systemów informatycznych

+48 888 415 666

  1. pl
  2. en
Jakość i niezawodność serwerowni
Wydajność dla zapewnienia różnych rodzajów usług
Przykładowy montaż elementów firmy Cablofil
Sieci teleinformatyczne

Sieci teleinformatyczne

Serwerownie

.......................

.......................

Data Center / Serwerownie to wbrew pozorom inwestycje zmieniające się w czasie w zależności od potrzeb stawianych przez działy IT. Dlatego planowanie, ale również reżim utrzymania późniejszego jest wyzwaniem jak również swego rodzaju standardem prowadzenia i zarządzania infrastrukturą np. telekomunikacyjną. Każdorazowa zmiana infrastruktury musi mieć odzwierciedlenie zarówno w warstwie fizycznej jak również w inwentaryzacji kabli/połączeń w czasie rzeczywistym Bez tego nie ma mowy o DCIM.

Najważniejsze w prowadzeniu infrastruktury instalacji telekomunikacyjnych musi być:

Jakość i niezawodność

 

W przypadku systemów okablowania dla sieci lokalnych, pasywna infrastruktura gra ważną rolę w całkowitej niezawodności Centrum Przetwarzania Danych. Tylko rozwiązania najwyższej jakości gwarantują najkrótsze możliwe przestoje i minimalizują możliwości występowania awarii usług serwisowych.

Czas dyslokacji w przypadku przeniesienia, rozbudowy i zmian

Czas dyslokacji w przypadku przeniesienia, rozbudowy i zmian

 

Początkowy czas montażu serwerów i urządzeń magazynowania danych jest istotnym współczynnikiem kosztu operacyjnego przy budowie Centrum Przetwarzania Danych. Co więcej, każdy wymagany czas na późniejsze przeniesienia, dołożenia i zmiany powinien być tak krótki, jak to tylko możliwe, aby zminimalizować przerwę w dostępie do usług serwisowych.

Integracja z infrastrukturą zarządzającą

Integracja z infrastrukturą zarządzającą

 

Inteligentne systemy okablowania są korzystne ze względu na możliwość włączenia okablowania do ogólnej infrastruktury zarządzania. To zapewnia zwiększoną kontrolę i możliwości sterowania wszystkimi aktywami, co jeszcze bardziej zwiększa niezawodność i dyspozycyjność Centrum Przetwarzania Danych.

Wydajność dla zapewnienia różnych rodzajów usług

 

Systemy Data Center mają zabezpieczać szeroki zakres usług, które muszą być wspierane przez infrastrukturą kablową. Najbardziej istotne jest by wziąć pod uwagę nie tylko dzisiejsze aplikacje, ale także te które nadejdą w przyszłości.

Gęstość połączeń

Gęstość połączeń

 

Systemy Data Center są wdrażane w strefach z kontrolowanymi warunkami środowiska, co sprawia, że każde wymagane dodatkowe miejsce jest bardzo drogie. Opcja zwiększonej gęstości połączeń redukuje ilość powierzchni, objętość w szafie i towarzyszące temu koszty.

Przykładowy montaż elementów firmy Cablofil

usługi w ramach sieci teleinformatycznych

Planujesz budowę lub rozbudowę Data Center?

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Instalacja elementów (często nazywanych `drabinkami`) jest uzależniona w dużej mierze od ilości miejsca pod podłogą techniczną, jednakże ostatnie lata pokazują, że następuje dzielenie infrastruktury telekomunikacyjnej z energetyczną i część jest montowana pod podłogą techniczną a część jest montowana nad szafami rack.

 

Przykładowe standardy napotkane podczas prac instalacyjnych.

 

Można przyjąć niestety, że 50% instalacji z jakimi się spotykamy podczas prac to właśnie tego typu widoki. Po czym prace muszą opiewać na zmianę `standardu` na poprawny - co niestety trwa i najczęściej koliguje z instalacjami które muszą pracować 24h/dobę. Naprawa obecnego stanu trwała blisko 3 dni, by osiągnąć porządek i wykonać nowe połączenia sieci LAN (zdjęcie poniżej). Klient musiał jednak na moment już samego przełączenia wygospodarować dodatkowe godziny przerwy technologicznej.

Jedna z szaf rack zawierających już gotowe elementy po przełączeniu na poprawną jakościowo instalację sieci LAN.