Na tej stronie na bieżąco publikujemy informacje dotyczące ciekawych i ważnych zmian na rynku IT a ściśle związanych z budową bądź eksploatacją systemów infrastrukturalnych w serwerowni, które wykonujemy dla Klientów oraz informacje dotyczące wydarzeń w naszej firmie.

 

 

06.2019

Zrealizowaliśmy serwerownię kontenerową dla klienta z Niemiec, zawierająca specialną konstrukcję kontenera z systemami:

- klimatyzacja rzędowa w układzie N+1

- zasilanie UPS w układzie N+1

- gaszenie i wykrywanie w oparciu o roziwązanie Shrack i Novec 1230

- podłoga techniczna

- instalacje elktryczne

- szafy rack, PDU, monitoring parametrów środowiskowych

- kontrola dostępu, CCTV, podejścia instalacji zewnętrznych Roxtec dla FO i eneregtyki

 

Terminem związani byliśmy w okresie 3 m-cy od podpisania umowy

 

 

03.2019 - 06.2019

W tym czasie zrealizowaliśmy 3 serwerownie kontenerowe dla Klienta sieciowego w Polsce, prace obejmowały projektowanie, pozwolenia, prace związane z doprowadzeniem łączy telekomunikacyjnych, zasilania.

Kontenerowe Data Center posiadają instalacje :

- szafy rackowe  z zarządzalnymi PDU

- klimatyzacje w ukłądzie redundantnym

- zasilanie gwarantowane z UPS modułowych i generatorów prądu

- rozdział zasilania

- gaszenie i wykrywanie w tym wczesna detekcja Vesda

 

Prace zakończyły się w czerwcu 2019 roku.

Obecnie Klient poszerza instalacje w innych lokalizacjach w związku z czym pracujemy nad kolejnymi 3 serwerowniami kontenerowymi.

 

 

 

08.2017

Wykonaliśmy kolejną serwerownię w kontenerze dla Klienta działającego w obszarze przetwórstwa. Zakres prac obejmował zaprojektowanie nietypowego kontenera serwerowni stojącego w ogólnodostępnym miejscu. Główne założenia jakie były stawiane przed nami to czas, bezpieczeństwo dla instalacji, bezpieczeństwo fizyczne i techniczne. Dlatego instalacje są wykonane w pełnym układzie N+1 i dotyczy to zasilania gwarantowanego, klimatyzacji, instalacji WAN, sterowania i nadzoru zdalnego. Cały proces trwał 6 tygodni dla projektowania i akceptacji z Klientem warunków, jak również wykonania i dostawy na miejsce. W tym czasie zostały przygotowane - podłoże i trasy WAN oraz zasilania ogólnego, sama dostawa trwała 1 dzień, uruchomienie i szkolenie z obsługi 3 dni, po czym wykonaliśmy relokacji sprzętu w oknie technicznym w weekend.

 

07.2017

Kolejne umowy 2 umowy serwisowe zostały zawarte z Klientami - dotyczą obsługi Data Center i instalacji klimatyzacji, zasilania gwarantowanego, gaszenia.

 

07.2017

Obecnie z jednym z Klientów współpracujemy nad projektem budowy nowego Data Center. Zakres naszych prac obejmuje kompletne projektowanie - zakończyć się musi z końcem sierpnia, aby wybudować Data Center od podstaw i oddać do użytkowania na koniec stycznia 2018 r.

 

06.2017

Obecnie przygotowujemy kontenerowe dat center dla jednego z naszych Klientów w województwie pomorskim. Zakres prac objętych dostawą:

- MDC - Mobilne Data Center

- zasilanie gwarantowane UPS, generator

- szafy rackowe i PDU

- instalacji klimatyzacji

- instalacja gaszenia, wykrywania, Vesda

- podbudowa i wygrodzenie terenu

- wprowadzenie zasilania i sieci FO

 

06.2017

Prace naprawcze u jednego z Klientów w dwóch serwerowniach i przystosowanie ich do zmieniających się zasobów IT. Prace obejmują modyfikację zasilania, zasilanie gwarantowane, generator, SZR, rekonfiguracja szaf rackowych, oprogramowanie do zarządzania infrastruktura - głównie 23 punktów dystrybucyjnych na terenie fabryki. Stworzenie od nowa disater recovery data center. Prace będą trwały bez wyłączania IT (na pracującym organizmie) do końca września.

 

01.2016

Nowy rok rozpoczynamy pracą na kilku trwających projektach. Obecnie przygotowujemy dwa projekty do zamówienia serwerowni kontenerowej MDC - wersja mobilna typu lekkiego. Zakres prac opiewa na kompleksowe rozwiązanie.

 

Przygotowaliśmy projekt dla naszego Klienta na terenie Ukrainy - oczekujemy aktualnie na dalsze prace związane z akceptacją i rozpoczęciem przygotowania produkcji

 

Wykonujemy zakres w serwerowni w PL - klimatyzacja, zasilanie gwarantowane, rozbudowa systmu gaszenia. Obcenie zakończyliśmy i uzyskaliśmy akcpetację urzędową do rozpoczęcia prac budowlanych.

 

11-12.2016

Odebraliśmy już serwerownię kontenerową pokazową, którą obecnie rozpoczynamy przygotowywać dla potrzeb pokazowych wraz z instalacjami. Już niedługo będzie można zarówno zobaczyć jak również testować taką serwerownię pod względem energetycznym. Przewidywane zainstalowane systemy:

- klimatyzacja rzedowa

- upsy modułowe

- energetyka

- ePDU

- gaszenie gazem neutralnym

 

9-10.2016 - nowe umowy serwisowe

 

Właśnie sfinalizowalismy dwie kolejne umowy serwisowe dla usług Data Center w zakresie utrzymania układów klimatyzacji, zasilania gwarantowanego UP i Generatorów jak również opiekę dotyczącą infrastrukturę sieciową i security.

 

09.2016 - Tworzymy serwerownię kontenerową pokazową

 

Zapadła decyzja i tworzymy serwerownię kontenerową pokazową, w niedługim czasie opublikujemy informacje w zakresie pokazowej serwerowni oraz pokażemy zdjęcia z gotowych rozwiązań. Serwerownia pokazowa będzie również wersją mobilną - głównie będziemy uczestniczyć w targach na terenie Europy.

 

08/09.2016 - Działalność wspierająca młodzież

 

 

Szanowni Państwo

podjęliśmy współpracę w zakresie sponsorowania młodych sportowców piłki nożnej, w tej chwili dojechały do nas zakupione stroje zimowe (kurtki) oraz specjalne torby piłkarskie. Mamy nadzieję, że tego rodzaju pomoc okaże się dobrym wsparciem dla młodzieży chcącej się rozwijać a my zapewnimy im - obok klubu sportowego - wsparcie dla dobrego wizerunku klubu i naszej firmy.

 

Jeśli uzyskamy akceptację na publikację zdjęć oraz szerszej informacji - nie omieszkamy się `pochwalić` z naszej pomocy dla klubu.

 

A młodym sportowcom życzymy już teraz jeszcze lepszego sezonu 2016/1027

 

 

08.2016

Rozpoczęliśmy projektowanie rozwiązania betonowej mobilnej serwerowni.

Pierwsze przymiarki na zdjęciach - przykład powierzchni wydzielonej (serwerowni) oraz wydzielonej dla ruchu elektrycznego.

 

Rozwiązanie posiada cechy:

- w pełni mobilne do transportu na miejsce do Klienta

- konstrukcja do R120 i EI120

- szybki czas realizacji - do 2 m-cy

- pełna prefabrykacja poza miejscem budowy u Klienta

- montaż i rozładunek - kilka godzin

- dowolna kolorystyka - wg zapotrzebowania Klienta

- podłoga techniczna i własny fundament nośny

- fundament mobilny np. do swobodnej instalacji kabli energetycznych

 

08.2016

Rozpoczynamy prace instalacyjne na terenie Trójmiasta w zakresie podłogi technicznej, klimatyzacji frecoolingowej oraz zasilania gwarantowanego. Przewidywane czasy fizyczne realizacji - jako najpóźniej październik 2016 roku.

 

07.2016

Rozpoczynamy projektowanie dwóch serwerowni kontenerowych - w opcjach które Klient wybiera - Kontener przewoźny typu lekkiego oraz kontener stacjonarny ale wykonany z betonu. Tutaj rozwiązanie przede wszystkim oparte jest o zakres technologiczny stawiany naszej firmie ale przede wszystkim natury estetycznej i dopasowania do otoczenia i fabryki Klienta.

 

07.2016

Obecnie na pomorzu prowadzimy audyt instalacji w dwóch nie dużych serwerowniach - obszar prac audytowych obejmuje zakresy: przebudowy, istniejących źródeł zasilania, ochrony fizycznej i p/poz, jak również możliwości pracy klimatyzacji. Do tego planujemy obszar zmian w zakresie zasilania gwarantowanego i dystrybucji zasilania.

 

Na pomorzu ostatnie elementy objęte postępowaniem w oparciu o pozwolenie na budowę dla wykonania serwerowni 240 kW - w zakresie klimatyzacji, p/poz, zasilania gwarantowanego i koordynacji międzybranżowej.

 

06.2016

 

Obecnie pracujemy wspólnie z kilkoma Klientami z terenu Polski nad koncepcjami serwerowni w budynkach nowo budowanych jak również opracowujemy nowe projekty serwerowni kontenerowej dostosowanej do bardzo wysokich potrzeb Klienta - bo aż 40 kW chłodu na racka, co jest nie małym wyzwaniem technologicznym - ale do osiągnięcia bez problemu.

 

05.2016

Dzieje się dużo wręcz bardzo dużo :)

Obecnie poza mniejszymi `projekcikami` pracujemy dla dwóch lokalizacji zagranicznych celem stworzenia pełnych projektów wykonawczych i samej budowy serwerowni w Uzbekistanie (2 serwerownie, control room i inne drobne instalacje) oraz dla Bułgarii (serwerownia kontenerowa). Prace będa trwały przez najbliższe 2-3 miesiące.

 

04.2016

Kolejny projekt serwerowni - w sumie 90 m2 w lokalizacji Gliwice. Zlecenie obejmuje pełne projektowanie infrastruktury i wdrożenie. Przewidywany czas uruchomienia jako czerwiec 2016 - zakres klimatyzacja, podłoga techniczna, UPS, energetyka, gaszenie.

 

03.2016

Wykonaliśmy kolejny projekt rozbudowy serwerowni u jednego z naszych Klientów, jak również dwa audyty małych serwerowni (do 16 racków).

Pracujemy nad nowym rozwiązaniem serwerowni posiadającej odporność ogniową 240 minut.

 

03.2016 - Zakończenie budowy serwerowni kontenerowej

 

Zakończyliśmy budowę serwerowni kontenerowej wielkości 70 m2 i 24 m2 pomieszczenia ruchu elektrycznego.

 

Efekt jest oszałamiający :) Obecnie prace związane są ze zgłoszeniem budynku do odbioru budowlanego na podstawie dokumentacji po wykonawczej.

 

Prace wykonane w okresie:

- produkcja kontenerów - 20 dni

- dostawa elementów klimatyzacji, energetyki, UPS, generatora, gaszenia innych drobnych elementów - 6 tygodni

- dostawa kontenerów i montaż na miejscu - 5 dni

- montaż modułowej klimatyzacji 240 kW - 21 dni

- montaż energetyki - 21 dni

- testy 10 dni

- oddanie do użytkowania i szkolenia z obsługi - 5 dni

 

02.2016

Skończyliśmy projektowanie kolejnego projektu serwerowni - tym razem w Warszawie; umowa została podpisana na wykonanie do końca kwietnia 2016 roku. Całość prac opiewa na wykonawstwo:

- układy klimatyzacji

- układy zasilania gwarantowanego w serwerowni i dla biura

- dostawa systemu gaszenia Novec 1230

- dostawa wczesnej detekcji - Vesda

- wsparcie dla prac budowlanych

- konsultacja wykonawstwa podłogi podniesionej

- dostawa zasilania

- dostawa szaf rackowych i kilku UPSów dla powierzchni wspólnych

- rozwiązania dla węzłów światłowodowych

 

01.2016

Dla jednego z naszych Klientów w grudniu złożyliśmy projekt pod pozwolenie na budowę serwerowni wraz ze wszystkimi elementami budowy infrastruktury (zasilanie, generator, budynek, przyłącza wewnętrzne, zmiany w obszarze zagospodarowania terenu). Miło nam poinformować, że po blisko 4 tygodniach zostało udzielone pozwolenie na budowę. Obecnie czekamy na uprawomocnienie pozwolenia i ruszamy z pracami budowlanymi.

 

01.2016

Dla potrzeb służb bezpieczeństwa rozpoczęliśmy testowanie serwerowni kontenerowej pod kątem klatki Faradaya. Głównie dla ochrony pełnej przed możliwością prowadzenia podsłuchów i zabezpieczenia danych IT w serwerowni kontenerowej. Więcej informacji już wkrótce.

 

01.2016

Podpisaliśmy zlecenie na ułożenie podłogi technicznej w bardzo szybkim czasie tj 7 dni od momentu otrzymania zlecenia na terenie Trójmiasta. Usługa instalacji i dostawa samych materiałów przebiegła pomyślnie oraz zakończyła się przed czasem planowanego oddania serwerowni.

 

12.2015

Podpisaliśmy umowę na realizację dokumentacji projektowej na wykonanie przyłącza energetycznego zasilanego z zasilania gwarantowanego z generatora prądu i sieci energetycznej TAURON.

 

Prace obejmują:

- inwentaryzację sieciową energetyczną

- dokumentacja obliczeniowa - bilansowa

- projekt do TAURON o współpracy generatora z siecią

 

Termin realizacji z uzyskaniem akceptacji od dostawcy prądu - 14 dni.

 

 

12.2015 rok

Podpisaliśmy umowę na dostawę powierzchni serwerowni i zasobów informatycznych Cloud w oparciu o usługi serwerów wirtualnych VMWare. Jest to klient z branży spożywczej o obrotach powyżej 2.5 mld USD rocznie. Usługi będą pełnione do czasu dostarczenia pełnej platformy clastrów HA w siedzibie zamawiającego i odpowiednio przeniesienia/migracji danych.

Przewidywany czas trwania usługi - ok 4 m-cy usługi cloud'owej plus późniejsze wsparcie dla nowej platformy oraz przebudowa dwóch serwerowni na terenie Klienta.

 

11.2015 rok

Podpisaliśmy umowę na dostawę serwerowni kontenerowej dla:

- 38 szaf rackowych

- 300 kW chłodu - woda lodowa z free coolingiem

- gaszenie gazem Novec (Saphire) w standardzie wykonania wg FM Global

- podłoga techniczna w serwerowni

- 3 kontenery połączone w jedną powierzchnię serwerowni

- 1 kontener połączony z serwerownią służący za zaplecze techniczne energetyki

- wentylację z nawilżaniem

- umowę serwisową na okres 5 lat od momentu wykonania i przekazania do eksploatacji

- wykonanie dokumentacji dla pozwolenia na budowę

- wykonanie zasilania gwarantowanego w oparciu o UPSy modułowe oraz generator prądu 650 kVA

- wykonanie zasilania gwarantowanego dla stałego zasilania z UPS układów IT i klimatyzacji - do momentu startu generatora prądu

 

Termin oddania do użytkowania początek lutego 2016 roku

 

10.2015 rok

 

Informujemy, że zakończyliśmy ponad roczne prace związane z budową kontenerowej serwerowni - MDC - Mobilne Data Center - produkt końcowy przeszedł wszystkie możliwe testy związane dopuszczalnymi obciążeniami jak również bezpieczeństwem pożarowym, testy włamania, klimatyzację rzędową.

 

Oczywiście rok pracy nie oznacza tak wolnej pracy a jedynie pracę wspólną konstruktorów (bo nie jest to przeróbka kontenera morskiego), zabezpieczaniu pożarowemu (od 30 do 120 minut), pracom inżynierskim w zakresie chłodzenia (od kilku kW do ... no właśnie do nieograniczonego rozwoju), systemy zasilania (od prostych instalacji po złożone instalacje zasilania gwarantowanego), i wiele innych elementów służących bezpieczeństwu IT.

 

Możliwości są praktycznie nieograniczone co do wielkości (kubatury), co do możliwości obsługi sprzętu ze względu na obciążenia cieplne i energetyczne. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie w zakładce MDC.

Copyright 2017 | Created with WebWave

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

02-123 Warszawa

Al. Jerozolimskie 123/56

biuro@dcserwis.eu

handlowy@dcserwis.eu

serwis@dcserwis.eu

ADRES

MENU