Skontaktuj się z nami

Niezawodna ciągłość biznesu i przywracanie po katastrofie


VMware View jest zbudowany na wiodącym w branży VMware vSphere i może automatyzować tworzenie kopii zapasowych pulpitu i przywracanie procesu biznesowego w centrum przetwarzania danych.

Intratel wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi dostępu do wirtualnych stacji roboczych udostępnia w modelu cloud computing w pełni skonfigurowane środowisko VDI (Virtual Desktop Infrastructure) zbudowane w oparciu o rozwiązania VMware View oraz Dell.

Cloud computing nie możne jednak w żaden sposób być nazwany archaicznym – technologia i pomysły jakie stosuje się w takich usługach to najczęściej najnowsze osiągnięcia myśli informatycznej i... ekonomicznej. Niepowiązane ze sobą, a nieraz wręcz konkurencyjne firmy przetwarzają i przechowują swoje dane na tych samych serwerach, należących do jednego dostawcy usług. Serwery stojące w jednym miejscu obsługuje mniejsza ekipa niż gdyby każda z firm utrzymywała własne maszyny. Ten sam informatyk pracuje jednocześnie na przykład dla firmy kurierskiej, producenta mebli i sieci sklepów z zabawkami. Wszystkie trzy firmy płacą za możliwość tworzenia plików, nie muszą jednak kupować w tym celu ani sprzętu, ani oprogramowania ani zatrudniać informatyków. Klienta nie interesuje nawet gdzie fizycznie znajdują się maszyny, z których korzysta.

Korzyści dla klientów korzystających z usług cloud Intratel:

 

 • Usprawnione zarządzanie i kontrola
  VMware View Manager umożliwia centralne zarządzanie wszystkimi pulpitami w centrum przetwarzania danych i natychmiastowe dostarczanie pulpitów nowym użytkownikom, wydziałom czy biurom. Tworzenie natychmiastowych klonów z centralnego obrazu i tworzenie dynamicznych pul pulpitów dla szybkiego dostarczania i aktualizacji.

 • Niższe koszty
  VMware View obniża ogólne koszty przetwarzania pulpitowego do 50% poprzez centralizację zarządzania, administracji i zasobów oraz usunięcie infrastruktury IT z oddalonych biur.

 • Lepsze bezpieczeństwo
  Ponieważ wszystkie dane są utrzymywane za korporacyjną zaporą (firewall), VMware View minimalizuje ryzyko i utratę danych. Wbudowane szyfrowanie SSL zapewnia bezpieczne tunelowanie do wirtualnych pulpitów z niezarządzanych urządzeń.

 • Większe zadowolenie użytkowników końcowych
  Protokół wyświetlania VMware View PCoIP zapewnia lepsze doświadczenie użytkownika końcowego w dowolnej sieci. Adaptacyjna technologia zapewnia optymalizowaną dostawę wirtualnego pulpitu zarówno poprzez LAN jak i WAN. Obsługuje najszerszą listę przypadków zastosowań i opcji wdrożeń jednym protokołem. VMware View zapewnia dostęp do spersonalizowanych wirtualnych desktopów wraz z aplikacjami, danymi użytkowników końcowych i ustawieniami w każdym miejscu i w każdej chwili.

 • Lepsza elastyczność biznesowa i elastyczność użytkownika
  VMware View Manager dopasowuje się do zmiennych potrzeb biznesowych, jak dodawanie nowych użytkowników pulpitów lub grup użytkowników, jednocześnie zapewniając spójne doświadczenie każdemu użytkownikowi z dowolnego punktu sieci.

 

cloud compuing
udostępnianie aplikacji
chmura obliczeniowa

Idea udostępniania programów i usług w ten sposób nie jest nowa – sięga początków ery informatyzacji. Wtedy to wszystkie obliczenia dokonywane były na jednostkach centralnych. Do wprowadzania i odczytu danych służyły stacje robocze – terminale pozbawione często jakiejkolwiek mocy obliczeniowej. Kilkadziesiąt lat później, w dobie powszechności komputerów osobistych, to głównie względy ekonomii i organizacji pracy skłoniły użytkowników i usługodawców do powrotu ku staremu modelowi.

 

Pojęcie chmury obliczeniowej to metafora odnosząca się do architektury usług oferowanych przez Internet. Obliczenia nie odbywają się na komputerze użytkownika, lecz są obsługiwane przez wiele serwerów zlokalizowanych w serwerowni dostawcy usługi. Również na nich zainstalowane jest oprogramowanie – użytkownik widzi jedynie jego interfejs. Na pakiet usług, z których korzysta użytkownik mogą składać się różne serwisy dostarczane przez jedną lub różne firmy często jednak komunikujące się ze sobą w pewnym stopniu. Jeszcze bardziej rozproszone “obrzeża” chmury stanowią komputery użytkowników, na których nie są gromadzone dane, lecz przez które zapewniony jest do nich dostęp. Jeśli spróbowalibyśmy przedstawić graficznie taki układ połączeń – rzeczywiście wychodzi nam coś, co przywodzi na myśl chmurę. Podobnie zresztą można pokazać cały Internet.

Jeżeli jesteście w pilnej potrzebie najmu powierzchni cloud - jesteśmy w stanie ją zrealizować w bardzo szybkim okresie - nawet do 24/48h

Jesteśmy partnerem technologicznym do usług świadczonych w Data Center w ramach usług Cloud Computing firmy INTRATEL

.......................

.......................

Unikalna obsługa danych w chmurze prywatnej

Partnerstwo dla usług Cloud

Partnerstwo dla usług Cloud
intratel logo

Cloud Computing to rozwiązania i usługi, pozwalające na obniżenie kosztów operacyjnych, dostęp do oprogramowania (usługi SaaS), infrastruktury IT (usługi IaaS) i potrzebnych narzędzi bez ponoszenia inwestycji początkowych wprost na komputer użytkownika oraz nieograniczona skalowalność zasobów.

 

 1. pl
 2. en

+48 888 415 666

bezpieczeństwo systemów informatycznych

Skontaktuj się z nami

Virtual Desktop Infrastructure

Copyright | ©2020  Projekt i wykonanie

bezpieczeństwo systemów informatycznych
strony internetowe